| Eu1Tu2Noi3TeIubesc a întrebat:

Buna TPU.happy Ma putezi ajuta cu niste statusuri de indiferenta?
Funda :X

2 răspunsuri:
| RosaL a răspuns:

• Am invatat sa respect • ea respecta doar banii • Eu am invatat sa lupt singura • ea e zero fara tati si mami •"

• Ca nimeni nu stie mai bine ca tine ce simti • Il iubesti doar pentru tine nu pentru parinti •"

"• Ma inalt sa zbor • Din nou • Dar uit ca aripile le-am pierdut • Cad si dau cu capu' de trecut •
Si doare iar • Cum a durut demult • Da' trece • Si-o iau de la inceput •

• Nu conteaza in ce maniera ne'am imprietenit • Conteaza ca suntem de nedespartit •

• Putem spune ca ne stim din totdeauna • In momente grele ne-am intins una alteia mana •

1) În iubire se simte mai mult decât e nevoie, se suferă mai mult decât se cugetă, se visează mai mult decât se trăieşte

2) Avem timp pentru toate. Să dormim,
să alergăm în dreapta şi în stânga,
să regretăm ce-am greşit şi să greşim din nou
3) Undeva spre limita disperării, eu am găsit totdeauna speranţa
4) Nu iubesti o femeie pentru ca este frumoasa, ci este frumoasa pentru ca o iubesti tu!
5) Lumea are prostul obicei să nu te lase să uiţi exact ceea ce ai vrea să uiţi

6) Timpul e o fiară care are nesfârşita răbdare de a înghiţi totul

7) Nu se poate lua nimic de la capăt, nu mergem decât înainte, doar asupra viitorului putem interveni

1) În iubire se simte mai mult decât e nevoie, se suferă mai mult decât se cugetă, se visează mai mult decât se trăieşte

2) Avem timp pentru toate. Să dormim,
să alergăm în dreapta şi în stânga,
să regretăm ce-am greşit şi să greşim din nou
3) Undeva spre limita disperării, eu am găsit totdeauna speranţa
4) Nu iubesti o femeie pentru ca este frumoasa, ci este frumoasa pentru ca o iubesti tu!
5) Lumea are prostul obicei să nu te lase să uiţi exact ceea ce ai vrea să uiţi

6) Timpul e o fiară care are nesfârşita răbdare de a înghiţi totul

7) Nu se poate lua nimic de la capăt, nu mergem decât înainte, doar asupra viitorului putem interveni

9) Eu cred că infernul există. Dar cred că există aici pe pămînt. Aşa cum aici pe pămînt e singurul loc unde s-ar putea crea paradisul. (Octavian Paler, Viaţa pe un peron)

20) Imi e de mare ajutor intr-o lume pe care o inteleg din ce in ce mai putin; iar ceea ce inteleg nu-mi place. Imi permite sa spun: lumea a innebunit sau se indreapta, din inconstienta, spre o sinucidere "globala".

21) Daca putem. Daca avem resurse. Daca ajungem sa credem ca nu "masura" ne poate scoate din mediocritate, ci harul (cine-l are!) de a dori, de a visa, de a iubi "fara masura"." ~ Convorbiri cu Octavian Paler
22) A iubi înseamnă, poate, a lumina partea cea mai frumoasă din noi. O iubire pe care esti nevoit sa o pazesti nu reprezinta nimic.

23) Atinge steaua de neatins si nu-i uita pe cei ce au crezut in tine!
23))Toccare la stella intoccabile e non dimenticare coloro che hanno creduto in te

24) Ceilalţi lupi m-ar sfâşia dacă ar şti că urletul meu e, in realitate, un plâns

25) Barbatilor nu le place sa le spui in fata ce crezi despre ei. Au nevoie sa fie laudati, chiar cand nu merita, si sa li se dea impresia ca omenirea depinde de ei, chiar cand sunt niste ratati

26) Orice femeie vrea sa fie iubita pentru ea insasi, nu fiindca exista „iubire" pe lume.
Barbatii care mint jurand pe vesnicie. Ei jura pe ceea ce n-au! Vesnicia nu e a nimanui

27) Toate neputintele se reduc la una: aceea de a iubi, aceea de a evada din propria tristete. – Emil Cioran
27))Tutte le infermità sono ridotti a uno: per amare, così di sfuggire alla loro tristezza.

28) Iubirea inseamna a fi doi si a nu fi decat unul. Un barbat si o femeie ce se topesc intr-un inger. – Victor Hugo
28))L'amore semnifiqa di essere in due e non uno solo. Un uomo e una donna per fondere in un angelo.

29) Cauta iubirea cu inima, nu cu capul. – Mark Twain
29))Trova l'amore con il cuore non la testa

30) Spuneti-mi despre dansa tot raul din lume, de vreti sa-nnebunesc, ce-i hetera, ca-i monstru, ca-i satan… o iubesc. – Mihai Eminescu

31) Nu mai trage cu ochiul, imi vei sageta inima. – Ionut Caragea

32) Dupa ce iubesti femeia, priveste-o cum doarme in locul acela numai al ei. Asculta ce amintirile-ti spun, nu incerca si visurile sa i le iei. – Ionut Caragea
Invidia e mare.impusca-te,hai deschide geamu' si arunca-te...

Maine va fi frumos, maine va fi mult mai bine, azi … e doar azi…

Am invatat din dezamagiri, dar a trecut.acum e randul nostru sa ne iubim.

O lume in care ne iubim.si tu ma stii.ma ai, ma vrei. eu te privesc si nu-mi ajunge.te tin si nu ma satur.te am.si te mai vreau.si te mai vreau!

M-ajuti sa trec peste momentele grele, tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele.
Sper sa-ti fie de folos! Fundahappy