| RoxanaElena007 a întrebat:

Bună TPU! Ma simt foarte trista pentru ca oricât încerc, nu reușesc sa îmi fac prieteni și de fiecare data toate persoanele mă resping și vorbesc urât de mine sau nu ma baga în seama/ rad de mine atât de aspect cât și de cum ma comport. De exemplu la școală nu am nici un prieten după toți acești 8 ani. Pana și părinții ma judeca, tata nu are nimic cu mine atât timp cât sunt bine însă mama nu ma lasă să fac mai nimic(nu am voie sa îmi cumpăr eu haine, sa ma aranjez cum vreau eu, sa merg unde vreau eu sau sa fac ce vreau eu/sa iau decizii, știu ca am 14 ani dar totuși ma simt jenant, nu mai am 7 ani), am voie doar acasă si la școală. Am încercat in online sa îmi fac prieteni însă de multe ori ei nu mai sunt online(o fata din luna ianuarie nu mai e online) sau la fel, ma judeca cum vor ei. Câteva sfaturi?

2 răspunsuri:
| PsihologDanielBotezan a răspuns:

big grin În altă ordine de idei, nu te disprețui! happy Ai o valoare inestimabilă și imensă în ochii lui Dumnezeu! Când toți te părăsesc, El nu te uită! happy Eu cred că ești frumoasă. Fiecare om e frumos, pentru că e creația lui Dumnezeu. Apreciază-te și iubește-te! Doar pe tine te vei avea mereu și în momentele cele mai grele mereu vei fi acolo și te vei avea doar pe tine. happy Dacă vrei sâ îți fiu eu prieten, mă găsești pe Facebook, Daniel Botezan. Tu contezi! big grin Funda? big grin

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Mă bucur că te-am putut ajuta! happy