| NorishorPhufos a întrebat:

ma simt ingrozitor si am mare nevoie de a ma descarca. Am 1, 64 si am 70 de kg crying ma simt super grasa, mai ales ca am niste defecte la picioare (celulita, vergituri si niste straturi(daca pot spune asa) de piele care nu le suport deloc). Nu stiu ce sa fac, am probleme cu genunchii deci sport nu am voie sa fac, singura sansa este sa ma joc ziua cu prietenii, in asa fel incat sa pot face macar putina miscare, dar pe caldura asta n'am cum, nici mama nu ma lasa ca zice ca caldura de acum e periculoasa. De mancat nu mananc nu stiu ce, o sa incerc acum sa mananc multa salata de varza ca stiu ca slabeste, multe fructe j multi castraveti(sunt inebunita dupa ei).

Ma rog sunt ff jos cu moralul, am momente cand am ura pe mine j nu ma suport deloc.
Ms mult ca ati citit tot si scuze pentru descarcarea asta bruscabig grin

Răspuns Câştigător
| lety160 a răspuns:

Eu am tinut o dieta de la nutritionist inn 5 luni am slabit 25 de kilograme..in mare dimineata mancam 150 de grame de sana cu fulgi de ovaz sau o banana sau un corn simplu cu lapte si scortisoara sau cate un fruct..la pranz gratar cu salata sau peste la gratar cu legume sau salata de ton orice..in functie de celelalte mese.la prima gustare un fruct de oicei...si la a doua la fel..si seara mai usor..ideea e ca la pranz poti manca pizza sau orice altceva dar seara mai putin ..si o chestie geniala 2 zile pe luna in care mancam toata ziua ananas sau pepene oricat la cele 3 mese principale si la gustari..in zilele alea slabeam cate un kg.Bafta!

4 răspunsuri:
| Kerli a răspuns:

Nu ai mentionat varsta.
eu cand sunt deprimata pictez sau incerc sa ma pregatesc pentru olimpiada de matematica(dar asta se exclude pe timpul verii)
sunt doua lucruri la care ma pricep foarte bine.
imi place sa pictez si pictez ore in sir fara sa-mi dau seama. mai ales ca ma simt foarte bine cand primesc critici pozitive sau cand parintii imi inrameaza picturile si le pun pe pereti. am participat si la cercuri de pictura si asa mi-am creeat un stil, am cunoscut multi oameni, am dobandit niste experiente minunate si mi-am facut multi prieteni.
intotdeauna am fost buna la matematica si participam la concursuri si ma simteam minunat cand luam premii sau mentiuni. iar cand esuam ma suparam putin dar ma straduiam si cautam unde greseam, invatam din greseli si ma tot pregateam.
aceste doua lucruri m-au facut sa-mi dau seama ca nu aspectul exterior conteaza.
experimenteaza cat mai multe lucruri. doar asa iti poti gasi un hobby. poate fi absolut orice. si practica-l, staduieste-te, invata din greseli, cauta oameni care sa aiba aceeasi pasiune.
acest lucru te face mereu ocupata si in loc sa te gandesti la nu stiu ce defecte te poti ocupa cu perfectionarea calitatilor.

| NorishorPhufos explică (pentru Kerli):

Mda... eu sunt la fel cu desenatul si olimpiada de engleza big grin o sa incerc sa desenez in acele momente. mersi mult kiss

| NorishorPhufos explică (pentru Kerli):

App, 14 ani big grin