| Dariii13 a întrebat:

Mai recent am auzit la știri că este in plan ca scoala sa înceapă pe 16 septembrie.Acuma am auzit ca vor zice oficial mâine când va începe scoala.Dar, acum ministrul educației a fost demisionata. Intrebarea mea este, ce credeți de începerea școlii pe 16 septembrie și nu pe 9 septembrie?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

S-a rezolvat: școala începe pe 9.09. Deci ai scăpat de grija că ar începe pe 16.

| Dariii13 explică (pentru mihai69):

Îți multumesc!

| mihai69 a răspuns (pentru Dariii13):

Cu plăcere. Din păcate, se pare că povestea încă nu s-a terminat, patronii din turism tot insistă să se prelungească vacanța...

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-are importanta ca a ministrul EN a fost demis, imediat a fost numit un ministru interimar si se poate emite un ordin de modificarea a ordinului privind structura anului scolar, astfel sa fie prevazuta inceperea pe data de 16 septembrie.