| Bianca777 a întrebat:

Maine voi merge la un eveniment unde va fi si baiatul pe care il plac. Cum sa ma comport ca sa ii atrag putin atentia? Si ce subiecte de discutii as putea avea cu el?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| tpu12121222 a răspuns:

Fii naturala si nu incerca sa-l atragi.

1. Daca te place, lasa-l sa vin la tine si pas cu pas veti lega o discutie.
2. Daca nu te place, te vei expune unei situatii jenante incercand sa atragi atentia.

Oricum ar fi, incearca sa fii eleganta prin tot ce faci. Fii stapana pe tine si ai grija sa simta dorinta de a te cauta, nu de a scapa de tine.
Zambeste si arata-te mereu calma, capabila de a gestiona fiecare clipa. Eventual, din priviri domina-l, astfel incat el sa faca pasi spre tine.

Daca nu ii atragi atentia, atunci, nu ai pierdut nimic, din contra.
Aaa, da, cauta ca altii sa vorbeasca despre tine, sigur ii vei atrage atentia.
Impune-ti sa fii cea mai deosebita fata/femeie din incapare prin: atitudine, prin nivel al intelegerii, prin eleganta, discretie, printr-un stil superior dar modest, increzatoare dar nu aroganta.

Stapaneste-te si sigur va veni dupa tine.

De ce sa alergi tu dupa el, cand ti se va preda el? happy

1 răspuns:
| Laura a răspuns:

Mergi în chiloţi.