| motanelmeow a întrebat:

merg in tabara si nu am idee ce sa iau.va rog help cea mai lunga si interesantă lista primește fundaahappy vreau sa fie o tabara de neuitat

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Haine, bani, telefon

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imbracaminte: pantaloni,ciorapi,soseste,tricouri, esarfa etc.
Incaltamine
Medicamente
Daca esti fata mai adaugi unele chestii.
Sampon
Pasta de dinti
Periuta de dinti
Perie
*Agrafe, elastice-optional
Ac si ata- nu se stie niciodata, insa vezi sa bagi acul in ata si pe urma intr-o gentuta, ceva + ac de siguranta
Un caiet
Un pix sau chiar 2
Un creion
Sticla cu apa
Bani
Telefon
Incarcator
O carte
Antiperspirant
2 pungi-poate ai nevoie
Palarie si crema de protectie -daca stai la soare
2-3 prosoape
Servetele uscate si umede

Vezi sa le pui pe toate intr-un geamantan.

| Anonima0000000000 a răspuns:

1.Poti lua monopoli sau alte joculete din astea
2.Carti de jucat
3. Apaa
4.Mancare
5.Rachete de enis
6. Minge
7.Trusa de prim ajutorbig grin
8.Trebuie sa iti alegi o geanta potrivita pentru tabara, ca sa iti tii tot in ea, cea mai buna este aceea cu roti ca sa o poti tara
9.iMBRACAMINTE
10.AA si da pe toate lucrurile. aproape toata pune etichete cu numele tau.
11. Date de contact a celor din tabara
12.Atat cred
Distractie placuta.kiss*

| anonim12345678900734269864 a răspuns:

Pai eu când am fost ultima data in tabara mi-am luat urmatoarele chestii(sunt fata):
1.Prosoape,periuta de dinti, pasta, demachiante si machiaje daca vrei sa va machiati(ar fi f interesant)
2.Haine,imbracaminte(maieuri cu bretele nu prea lungi,multe tricouri pentru ca se organizeaza jocuri si activitati si o sa transpiri repede,pantaloni trei sferturi,scurti, dar si o pereche de blugi mai lungi pentru zilele mai ploioase sau innorate, o geaca foarte subtire, un pulover mai gros, hanorace)
3.Jocuri multe(monopoly,puteti juca adevar sau provocare,sticluta, sa va machiati cum am zis si mai sus, si inca ceva f fai poate fi urmatoarea chestie : cei de la guma Five au la pachetele cu lama, pe ambalaje, cate 3 provocari sau adevaruri. Puteti pune bani sa luati 5-6 cutii si o sa aveti si guma si provocari)
Acum depinde si de varsta... sper ca te-am ajutat.