| Candyx a întrebat:

Salut.winking Acum, pe 8 august, merg in tabara la Piatra`Neamt :*. Fiind prima` tabara nu stiu` ce sa-mi iau la mine.Deci,Ce-mi iau cu mine(bani, tot) (stau 6 zile). Cea mai lunga, folositoare lista primeste funda.
Mersi :*

3 răspunsuri:
| pisikutza a răspuns:

Buna!
1.haine
2.machiaj
3.periuta de dinti,pasta,gel de dus, pieptan, prosop
4. pijamale
5.placa,ondulator daca ai
6.laptop (daca ai)
7.jocuri (carti, monopoly) te poti juca in camera cu colegele sau in autobuz
8.TELEFON -obligatoriu
9.deodorant,parfum
10.Carti in caz ca te plictisesti
11. Lenjerie intima nu cred ca mai trebuie sa=ti spun eu laughing
12.niste foi si un creion daca vrei sa desenezi

| RoXyyR a răspuns:

Pai eu zic sa tit iei asa : de imbracat pentru a te schimba in cele 6 zile vreo 4 tinute ca sigur nu o sa stai tu numai de schimabat plus pijamale. Iar periuta de dinti prosopel deodorant sapun gel de dus si ce crezi ca tit mai trebuie pentru igiena, si ceva pentru ingrijire cum ar fi farduri fond de ten (daca folosesti) placa de intins parul si neste mancare dar nu prea multa pentru ca eventual iti vei lua bani la tine si iti vei cumpara dupa traseu depinde de unde veti ori. deci cam asta este raspunsul meu si sper ca ti am fost de folos

| GeOrGy2110 a răspuns:

Salut! savedem:
1.haine (subtiri si putin mai groase, pentru. orice vreme, sanu uiti de pijama)
2.incaltaminte (cel putin o pereche de adidasi, sandale, papuci)
3. lenjerie, sosete
3. pieptan, clame (placa, ondulator daca ai)
4.sapun, periuta de dinti, deodorant, parfum, prosop
5.carti de joc, mp4 (sau orice alceva sa nu te plictisesti pe drum)
6.cosmetice (daca folosesti)
7.medicamente(mai ales daca ai rau de masina)
8. tampoane(asta daca ti-a venit)
9.o gentuta pe care sa o ai mereu la indemana
10.mancare (nu prea multa)
11. camera foto (daca ai)
12.costum de baie(poate mergi la o piscina)
13.mult chef de distractie