| liiifeiispiiink a întrebat:

mi-a venit menstruatia prima data pe 17 februarie.Era rosu-maronie si putina. M`a tinut 3 zile si ceva. De atunci nu mi-a mai venit deloc.Mentionez ca am 13 ani si jumatate.

Am zis sa va intreb deoarece am vazut o intrebare asemanatoare, dar nu m`am lamurit. Ar trebui sa imi fac griji ca nu mi-a mai venit?batting eyelashes
Va rog sa imi raspundeti!
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Andreea114820 a răspuns:

Nu ai de ca sa iti faci griji! menstruatia se regleaza abia dupa 2-3 ani ...si mie mi s-a ntamplat la fel.nu-ti face griji.eu cu timpul o sa se regleze si o sa iti vina regulat. fiecare corp actioneaza la momentul potrivit
sper ca ti-am fost de ajutor

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
A fost un semn că urmează să vină la 2-3 luni mai târziu și chiar până la un an!
Bea ceai de crețișoară, stimulează apariția menstrei!
Pa, pa.

| fluturas a răspuns:

Nu,n-ar trebui sa-ti faci griji, ai doar 13 ani, iar menstruatia se regleaza mai greu la inceput, dureaza vreo 2 aniwinking

| uuSexi a răspuns:

Poate sa ti vina peste cateva luni depinde de organismul tau, poate sa vina peste 4-6 lunii sau cativa ani. si nu, nu trebuie sa-ti faci grji. o si ti se regleze si o sa vina in mod regulat cu timpu