| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat o cartela de vodafone si cand am vrt sa o bag in telefon mi-a cerut parola sim.Am incercat cu pinul dar nu imi merge imi spune ca e parola sim gresita.Cand am bagat cartela in alt tell nu imi mai cere nimic.(mi se deschide normal)Alta parola nu imi da decat PIN-ul si PUK-ul.Nush ce sa fac.Am incercat sa bag o alta cartela de vodafone in tellu meu si nici aceea nu merge.Imi cere iar parola sim. Mi s-a stricat teluu? Funda la cel mai bun rasp:X:X:X:X:XShi cum as putea sa fac sa imi mearga cartela in tellu mew?

2 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Pai trebuie sa stii parola sim de la telefonul tau. daca nu, du-l la decodathappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu trebuie sa il duci la decodat... Sigur este Orange ca cosmote nu codeaza si pe spatele telefonului este un cod din patru cifre si scrie-l pe ala. Funda?