| dany97 a întrebat:

Acum o zi am primit cadou o cartela numita indigen,presupun ca unii dintre voi stiti de ea, fiind data cadou chiar de situl tpu.ro.Infine,primesc cartela de la fan courier,o desfac, o bag in telefon si imi cere parola sim.Am incercat sa bag si pin-ul care mi l-a dat odata cu cartela si puckul si tot nu a mers.Stie cineva ce parola trebuie sa bag? Daca a mai primit cineva cartela din aceasta? Va rog frumos sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am primit dar cred ca daca telefonul e codat intr-o retea, nu va merge.Sau un telefon Orange sau Vodafone. Oti nu merge cartela si gata.tongue

| dany97 explică (pentru anonim_4396):

Aaa,da,ai dreptate.Am uitat ca este codat.O sa merg cat de curand la un service pentru telefoane.Multumesc mult!

| anonim_4396 a răspuns (pentru dany97):

Ca sa il decodezi trebuie sa-l lasi la ei mai multe zile.Ei baga un program si il tine sa prinda codul, pana il prinde.E posibil o zi, e posibil si 10 zile. Daca nu vrei sa mai bagi si alte cartele din alte retea pe el, u trebuie sa-l decodezi.

3 răspunsuri:
| Petre_Theodor_1997 a răspuns:

Bai frate si eu am primit da mi-a cerut doar codul puk si pin si mi-a mers