| Dexaa a întrebat:

Miercurea viitoare va veni la şcoală o americancă, iar profesoara de engleză a selectat cei mai buni 30 de elevi din şcoală printre care sunt şi eu. Profa ne-a rugat ca fiecare dintre noi să-i adreseze cel puţin o întrebare, dar problema e că nu ştiu ce s-o întreb.
Vreau câteva idei, pot fi şi în engleză.

Răspuns Câştigător
| itscloudyoutside a răspuns:

Întrebarea ta m-a făcut să realizez cât de plictisitoare e şcoala mea... Mă rog, trecând peste. Ai putea s-o întrebi cum este viaţa în America, sau dacă îi place la noi în ţară, ce fel de muzică ascultă, cum şi-a petrecut paştele, etc. Sunt o grămadă de chestii pe care ai putea să o întrebi. Dacă nu te-am ajutat să ştii că îţi mai pot da şi alte idei.

2 răspunsuri:
| bogdan98tl a răspuns:

Poi : -A-ti renunta la viata din America pentru cea din Romania?
-Care a fost prima dumneavoastra inpresie despre Romania?
- Ce admirati la romani?
-V-ati petrece sarbatorile ( sau ziua de nastere ) in Romania?
-Ve-ti mai veni in Romania?

| Milluss a răspuns:

Paai o intrebi cum e acolo in america si cum e la ea la scoala.