| Ceriik a întrebat:

Sunt cls a9a. Cum s-o conving pe profa mea de engleza ca nu vreau sa merg la olimpiada, ca m-as face de ras. Recunosc ca din cls sunt printre cei mai buni pentru ca in clasa nu prea stiu multi engleza, da nu sunt prea buna.

3 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Eu sincer vreau sa iti spun...de ce vrei sa ratezi o asa ocazie?happy Sa iti spun un lucru ...mai tarziu o sa regreti. Chiar daca te faci de ras (si ma indoiesc) va fi o experienta din care vei invata ceva. Orice ocazie ce se iveste in viata nu trebuie ratata. Incearca sa iti testezi cunostiintele de engleza si cu altii din scoala, sa vezi cat de buna esti. Nu cred ca profa ta te-ar baga la olimpiada daca nu ar stii ea ca poti sa faci ceva. Dar daca chiar nu vrei atunci ii spui cu un ton serios. Va rog sa ma iertati doamna profesoara, insa in sinea mea stiu ca nu sunt pregatita pentru asa ceva, si v-as fi foarte recunoscatoare daca nu m-ati mai presa pe tema asta, va multumesc. nu trebuie sa zici exact cuvant cu cuvant, doar sa extragi esentialul si sa ii spui ce ai pe suflet. Sa ne spui cum a fost happy

| BeFree a răspuns:

Simplu-ii spui direct ca nu vrei.
Complicat- inventezi o scuza plauzibila(fara extraterestri si Mosi Craciunitongue)

| DianaSweetSel a răspuns:

Spune-i ca nu esti sigura pe tine si ca iti e cam frica sau ca trebuie sa pleci undeva. Anunta-ma daca ti-am fost de folos sau cum a decurs planul. Mult succes!