| FaithGaga a întrebat:

Niste copii din clasa mea ma acuza pe nedrept ca am injurat o profesoara, care din intamplare e mama unei colege de clasa. Eu cred ca a raspandit zvonul colega asta a mea in timpul in care eu eram in clasa iar ei in curtea scolii. Apoi, s-a dus sa ii spuna si dirigintelui ca eu am jignit-o pe mama ei. Acum m-a amenintat o fata cu 2 clase mai mare careeste prietena cu aceasta colega ca pune pe cineva sa ma bata si chestii din astea. Dar eu le-am spus ca nu trebuie sa creda ce zic toti prostii, dar ei nu ma cred.
Deci intrebarea mea este: cum sa ii fac sa ma creada ca nu am spus nimic (am si niste martori care nu m-au auzit zicand nimic)?
Va rog ajutati-ma repede ca trebuie sa plec in curand la scoala si sa stiu ce sa le zic! Funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| AlinnJe a răspuns:

Lasa-i impace si spune in gand "Ei bine eu am dreptate, sa creadea ce vor, este pacatul lor".
pace.

Răspuns utilizator avertizat
| Azµre a răspuns:

Simplu, nu zici nimic, dacă cineva te i-a la întrebări îi spui calm că nu știi despre ce e vorba.

| FaithGaga explică (pentru ßirGagaWelch):

Uni dintre ei sunt invidiosi pentru ca eu invat foarte bine si aceasta colega la fel adica imediat cum cineva ia o nota mai mare decat ea se compota aiurea rau de tot. Dar acum nu stiu ce-au avut cu mine, atunci cand au sarit toti pe mine nici nu am stiut despre ce vorbeau. Asa as fi putut sa spun si eu anumite lucruri despre altii... Eu m-am gandit sa le spun ca nu mai am ce vorbi cu ei si asa poate o sa isi dea seama de ce au facut. Tu ce zici?

Răspuns utilizator avertizat
| FaithGaga explică (pentru ßirGagaWelch):

Am multi colegi care au mai multe fete. De exemplu fata asta a carei mama e profesoara o data ma felicita ca am luat cel mai mare punctaj la un concurs, iar ziua urmatoare zicea ca eu ma bucur cand ia ea nota mai mica. Eu nu ii mai bag in seama iar dupa, ei o sa vina la mine sa vorbeasca. Singurl lucru de care sunt putin ingrijorat e fata aia care a venit la mine si a inceput sa tipe si sa ameninte...

| FaithGaga explică (pentru ßirGagaWelch):

Sunt la cea mai buna scoala din Craiova. Dar fata asta stiu ca e mahalagioaica rau pentru ca s-a luat si de o alta colega care nu mai stiu ce se intamplase si cu ea... Tot asa, o cearta mi se pare.

Răspuns utilizator avertizat
| FaithGaga explică (pentru ßirGagaWelch):

Mersi pentru sfaturiwinking

| Zenithf a răspuns:

Vorbeste cu profesoara, nu cu colegii. Copiii sunt rai, oamenii maturi sunt mai chibzuiti.

| Unicornverde a răspuns:

By the way... Aia ti-s prieteni cu adevarat?