| FaithGaga a întrebat:

Niste copii din clasa mea ma acuza pe nedrept ca am injurat o profesoara, care din intamplare e mama unei colege de clasa. Eu cred ca a raspandit zvonul colega asta a mea in timpul in care eu eram in clasa iar ei in curtea scolii. Apoi, s-a dus sa ii spuna si dirigintelui ca eu am jignit-o pe mama ei. Acum m-a amenintat o fata cu 2 clase mai mare careeste prietena cu aceasta colega ca pune pe cineva sa ma bata si chestii din astea. Dar eu le-am spus ca nu trebuie sa creda ce zic toti prostii, dar ei nu ma cred.
Deci intrebarea mea este: cum sa ii fac sa ma creada ca nu am spus nimic (am si niste martori care nu m-au auzit zicand nimic)?
Va rog ajutati-ma repede ca trebuie sa plec in curand la scoala si sa stiu ce sa le zic! Funda.

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Vorbeste cu profesoara, nu cu colegii. Copiii sunt rai, oamenii maturi sunt mai chibzuiti.

| Azµre a răspuns:

Simplu, nu zici nimic, dacă cineva te i-a la întrebări îi spui calm că nu știi despre ce e vorba.

Răspuns utilizator avertizat
| AlinnJe a răspuns:

Lasa-i impace si spune in gand "Ei bine eu am dreptate, sa creadea ce vor, este pacatul lor".
pace.

| Unicornverde a răspuns:

By the way... Aia ti-s prieteni cu adevarat?