| sskrillex96 a întrebat:

Nu am mai folosit de mult acest site dar sper sa gasesc ajutor!
INGHIT IN SEC DIN CAUZA EMOTIILOR FOARTE DES!
Am cautat rezolvare peste tot..si pe internet si la psiholog..si la medic.
Nu s-a rezolvat nimic.
Nu scriu mai multe pentru ca cine a trecut sau trece prin asta stie despre ce este vorba.
Rugamintea mea este daca vede cineva postarea asta sa imi lase aici, nr. de telefon, Facebook, Instagram, orice ca sa vorbim. Am nevoie sa vorbesc cu cineva care intelege.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la un psihiatru! El are medicatie pentru controlul emoțiilor.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Uneori trebuie să-ți bagi *** in ce cred alții, și să faci ceva nou fără să iți pese. Să fie ca o evoluție personală, să vorbești in public sau unei mulțimi pentru prima dată. important este să evoluezi făcând asta

| Ralena a răspuns:

Este un a din somatizarile anxietatii. Este foarte ciudat cum de psihologul nu te-a ajutat. Ai fost sigur la psihoterapeu, sau ai fost la psihologul scolii? Daca e a doua, nu este bun, psihoterapeutul are drept de practica dupa ce a terminat formarea si supervizarea. Incearca tehnica de relaxare schultz, exercitii de respiratie, tai chi, sport. Le gasesti pe toate pe Youtube. De asemenea poti sa intri pe paxonline care se ocupa de anxietate si unde poti sa afli mai multe informatii pertinente. Cineva care are aceleasi simptome nu te poate ajuta, deoarece fiecare situatie e diferita si terapia care functioneaza pe un pacient nu functioneaza neaparat pe altul.