| An0nYmA a întrebat:

Nu stiti daca se mai dau teze la geografie sau istorie in anul scolar 2012-2013? scuze categoria.

Răspuns Câştigător
| Miiruuna a răspuns:

Buna. Da, daca esti clasa a 8-a teza la istorie/geografie este obligatorie. Este la alegere, clasa mea a ales geografia. Am luat note foarte bune in ambele semestre.
Multa Bafta, sper ca te-am ajutat!:*

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, se dau.

| MasterOfDisaster a răspuns:

Daca esti in clasa 8-a, da, trebuie sa dai teza la alegere (geografie sau istorie).
Eu am ales geografia, mi-a placut mai mult decat istoria.

| positivity a răspuns:

În clasa a VIII -a trebuie să alegi la ce dai teză: istorie sau geografie.
Am dat şi eu anul acesta, am dat la istorie şi a fost foarte simplu. Sper să fie la fel şi în semestrul al doilea.

| oOSaritaOo a răspuns:

Da, se dau, daca esti in clasa a8a.

| ILoveTacos a răspuns:

Da,se dau, dar la noi nu intreaga clasa a ales o materie.Cine a vrut la geografie a dat teza, iar la ceilalti s-a notat ca si test, si cine a vrut la istorie a dat teza si la ceilalti s-a notat test.Le-am dat deci pe amandoua, dar iti sugerez sa alegi ca testul la materia la care te descurci mai bine sa fie notat ca teza.

| SmartLie a răspuns:

Da, trebuie date tezele la istorie sau geografie.
Clasa mea a ales la istorie si toti am luat note foarte bune.
si un coleg care nu invata a luat 8.

| CuloriHD a răspuns:

Da se mai dau.Ti-as recomanda sa dai la istorie e mult mai usor.

| OoAlexaOo a răspuns:

Stiu ca se dau, pentru ca profa mea de geografie ne-a zis intr-o zi ca se va duce la o clasa de a opta pentru a le da teza.