| Gabitzzza a întrebat:

Nu stiu ce s-a intamplat, dar nu imi mai merge microfonul mentionez ca el este incorporat in camera web si nu stiu ce are nici sunetul nu este oprit...

Răspuns Câştigător
| Scintilla a răspuns:

Uneori se mai intampla ca cei care au sitem 5.1 sa aiba acolo selectat la driverul audio sa se auda in toate difuzoarele,iar in acel moment microfonul este scos din functiune,pentru a functiona trebuie sa dai click pe iconita ce o vei gasi jos in dreapta(langa ceas), dar nu iconita de volum, o sa mai vezi una care are legatura cu sunetul, de exemplu realtek sau ceva cu sound, dupa ce deschizi acea iconita selectezi sa mearga sunetul in 4 difuzoare sau 2 si automat va merge si microfonul. Daca cumva nu ai sistem 5.1 nu stiu sa spun mai multe pana nu vad situatia.