| Ancasiatat12 a întrebat:

Buna,TPU! Nu stiu cum ar trebui sa reactionez la toata situatia asta... Ieri mi-am pus un prieten sa ii dea mesaj baiatului de care imi place (acel prieten il cunoastea pe baiatul respectiv de cand era mai mic) si la un moment dat baiatul de care imi place spune "de ce vorbesti cu distrusa aia?" (Se referea la mine) "Tot anul s-a tinut dupa mine si daca se ataseaza de tine nu te mai lasa" si-a dat cu parerea despre mine fara sa ma cunoasca personal si nu m-am atasat de el fiindca nu mi-a fost alaturi sau ceva de genul, el era cel care mai venea sa imi ceara bani de tigari sau etc. Nu inteleg de ce ma considera distrusa...habar nu am cum ar trebui sa tratez toata situatia asta. Imi poate da cineva un sfat? Orice?

9 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Sa l dai in morții lui de prost și să creadă ce vrea. Gura omului nici pământul nu o astupa, lasă l încolo. Mai târziu își va da seama că nu i așa. Numai interacționa cu prietenii lui. Vedeți de ale tale. Când va observa că ești distanta, foarte distanta, atunci o să vadă că nu a fost niciun atașament și că s-a înșelat în privința ta și că ești un om de treabă.

| raMLesS a răspuns (pentru Elena9328):

Omg, ce rea esti laughing Nu te credeam asa agresiva.
Sexy si rea laughing love struck

| Elena9328 a răspuns (pentru raMLesS):

Nu mă credeai? Nici nu mă cunoști. Morrr laughing =]]

| raMLesS a răspuns (pentru Elena9328):

Esti genială rolling on the floor love struck

| Elena9328 a răspuns (pentru raMLesS):

rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| AlexSalling a răspuns:

Draga mea, cum nu cred ca se referea la tine ca la o distrusa in fata acelui prieten doar ca sa ii dea de inteles ca nu i-ar placea de tine, eu zic sa-l dai undeva. Nu are dreptul sa te jigneasca asa pe la spate (nici pe fata). Asta iti recomand eu, uita-l. Si faza asta ca te-ai fi tinut dupa el, e reala? Daca da, nu fi fraiera. Daca te tii dupa un baiat/barbat, va zice ca esti deja gata cucerita. Ignoranta e cea mai buna forma de a atrage.

| Ancasiatat12 explică (pentru AlexSalling):

Nu e deloc adevarata acea faza ca m-am tinut dupa el. Inventeaza

| AleeAlexaaandraaa a răspuns:

Ti-o zic pe sleau. Nu stiu ce reputatie ai, daca ai una buna, atunci vai de capul lui. Un om irelevant fara scrupule si minte. Apai, depinde si de persoana, eu cel putin m-as detasa de el, dar noi suntem realisti si inima bate mintea. Gandim altfel, facem altfel. Oricum, nu cu una cu doua o sa-l dai mortii lui, dar incearca sa ai o viziune mai larga in orizontul tau, adica, sa te mai uiti la altii ca poate si poate il poti uita. Cu astfel de vorbe n-ai vazut tot ce iti trebuia. Ti-ai facut temele acasa. Nici nu mai trebuie sa-l cunosti, il stii cat de cat. Ok, nu poti judeca o persoana dupa o fraza, dar stii ce parere are despre tine. Eu zic, pas cu pas sa te detasezi de el