| Smiiilee a întrebat:

Buna TPU nu stiu cum sa o conving pe mama sa ma lase sa imi dau pircing in varfu urechii am vazut la multe fete si se vede super tare, vreau si eu da maicamea zice sa-mi iau gandu ce. i pot spune?cryingsad

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O respecti ca e pentru binele tau.

| dicualex a răspuns:

Mama ta are dreptate, sunt de partea dansei.
Daca ai Pierce in varful urechii, cu ce te avantajeaza?
Daca ai Pierce in spranceana, limba, buric si mai stiu eu unde, devii mai special? Esti mai presus de altii?
Sfatul meu este sa iti vezi de treaba si sa lasi pierce-ul.
Am o prietena care la fel a facut m-a injurat si m-a facut ratat ca i-am zis sa nu-si dea si s-a trezit cu infectie la ureche de plangea de durere. Ma rog

| DiavolitzaZambesteLaAparat a răspuns:

Pai depinde de felul ei d a fi.

eu la mama ii tot ziceam ca imi pun in limba si ea"iti dau eu"

si intr-o zi m-am pus p bilutsa ca sa creada ca uu adevarat.si i-am zis ca m-am pus. o incepu sa tsipe la mine nusk ce. pana la urma i-am zis ca nu mi-am pus da o sa imi pun daca nu ma lasa sa imi fac in ureche.si pana la urma m-a lasat.iti dai seama ca un pierce in ureche nu te pune la atatea riscuri cat te pune unu in limba

| MadutzaB a răspuns:

Cred ca ar trebui sa porti o discutie serioasa cu ea pe tema asta.In cazul in care totusi nu cedeaza poti face ceea ce am facut si eu, adica mergi, iti faci piercing'ul si dupa va trebui sa accepte.