| alalaltbx a întrebat:

Nu stiu de ce dar de la un timp ma simt tot mai izolata de prieteni. Nu vreau sa ies afara, nu mai comunic cu ei. Intr-un cuvat incep sa ma indepartez. Simt ca nu exista prieteni adevarati. Simt ca toti s-au schimbat. Ma simt singura si stauin camera mea si plang+ca vine si mama sa tipe la mine ca nu fac nimic. Ma simt tot mai rau. Vreau sa ma izolez total de lume(prieteni). Puteti sa ma ajutati si sa imi spuneti motivul pentru care ma simt asa. Poate ca si voi ati trecut prin asta.
Multumesc Anticipat :*

Răspuns Câştigător
| LauraSauLura a răspuns:

O data cu vârsta, apar și chestiile astea, eu am trecut prin asta, și acum mai trec uneori, simți ca nu vrei pe nimeni, vrei sa fii numai tu și eul tău, în camera ta, pe care o consideri foarte protejata!
O sa îți ia ceva timp asa, dar îți spun din propria experienta, ca dacă stai asa, la un moment dat o sa vrei sa cunoști lume noua, sa ieși din nou!
Nu te speria, sunt faze trecătoare, pe care prieteni tău trebuie sa le înțeleagă

| alalaltbx explică (pentru LauraSauLura):

Multumesc mult :* Probabil ai dreptate

1 răspuns: