| Linna312 a întrebat:

Buna TPU.
nu stiu la ce profil sa dau la liceu ...eu vreau sa fac dreptul si peurma sa dau al facultate la Criminalistica...deci la ce profil trebuie sa dau? mereu ma pasionat cercetarea mijloacelor si metodele pentru prevenirea infractiunilor si mai ales sa ma duc la locul crimei si sa investighez si criminalistica mi se pare ca e cea mai potrivita pentru mine.

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Daca vrei la drept ar fi bine sa mergi pe un profil uman. La drept nu se da examen, se intra pe baza de dosar. Bafta multa!

2 răspunsuri:
| MadnessCaffe a răspuns:

Cum adica sa faci Dreptul dupa sa dai la Criminalistica? Astea sunt 2 facultati.

Oricum pentru amandoua = Filologie

| ღAnonimaღ a răspuns:

La profilul filologie.