| DenisaŞtefaniia a întrebat:

Buna TPUbatting eyelashes. O sa merg maine la clinica de oftalmologie si as vrea sa stiu ce o sa se intample, ce o sa imi faca? thinking
Fundaaaaa! :*

3 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Iti pune picaturi in ochi pentru dilatarea pupilei si apoi, cu ajutorul unui aparat, priveste fundul ochiului. Se mai fac si alte teste in functie de specificul afectiunii. Important e ca n-o sa te doara. Curaj!winking

| LittleShyDevil a răspuns:

Buna ziua! Nu trebuie sa iti fie frica, am fost de n ori. Te pune sa citesti de la distanta litere de diferite marimi, la aparat sa iti masoare dioptriile, poate zic poate iti va da niste picaturi daca este nevoie, dar daca vezi ok nu cred ca vei avea nevoie de ochelari. Cam atat. O zi buna! happy

| Chrisss23 a răspuns:

O sa te puna sa te uiti de la cativa metri pe o tabla cu litere astupandu-ti un ochi, si o sa te duca la un aparat unde iti va arata niste imagini.
Nu e nimic in care sa-ti fie frica. Bafta!