| Gyany02 a întrebat:

ofer funda celui mai bun raspuns... daca fac profilul uman stiinte sociale pot sa dau dupa aia la medicina?

Răspuns Câştigător
| xXRobbyXx a răspuns:

Nu conteaza profilul, poti face ce facultate vrei tu.

4 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Buna. din pacate in tara noastra totul e "nu chiar la locul lui". da, poti studia orice vrei dupa liceu doar ca sa ti putin cont de cat de bine te vei descurca cu materiile pe care le vei studia la medicina. nu zic ca nu poti, de fapt sunt sigura ca daca vrei reusesti doar ca daca te decizi sa mergi la medicina eu zic sa te pregatesti din timp, ai nevoie de chimie organica sau anorganica si de biologie fiindca vei da admitere iar locurile sunt putine si este mare bataie pe ele... mult succes oricum

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

N-are sens.
Daca vrei sa dai la medicina du-te la un profil chimie-biologie sau mate-info.
La stiinte sociale faci mai mult istorie, logica, materii care nu au nici o treaba cu medicina.
Bafta!

| MariaChrii a răspuns:

Cam nasol este pentru ca tie la medicina iti trebuie chimie si bilologie in special anatomie(care tot la bio o faci) problema este cadin cate stiu eu la filo nu faci decat 2 ani de chimie(IX si X)si bio tot primii 2 apoi se transforma in stiinte ale naturii(materie in care gasesti(chimia, fiz, si bio dar f usoare) cel puin asa fac eu dar sunt la filo-jurnalism(optional) billingv eng nu stiu cum e la tine desi tot cam asa ar trebui sa fie fiindca e tot profil uman

fundabig grin

| thelittleme a răspuns:

Ar trebui sa dai la stiinte ale naturii dar daca nu te impaci bine cu matematica,pentru ca stiintele naturii sunt la profil real(dar stii asta)adica multa mate,iar la stiinte sociale faci doar o ora de chimie, fizica, biologie.dar trebuie sa ai doar vointa si chiar daca dai la stiinte sociale tot vei putea sa dai la medicina, trebuie doar sa inveti in particular mai multa biologi, chimie, si fizica.bafta.