| KingOfKings28 a întrebat:

Ce imi puteti spune despre profilul uman, stiinte sociale de la liceu?

FUNDA

3 răspunsuri:
| ClaudiaBM a răspuns:

Daca iti plac materiile precum: istorie, lb. romana, geografie, limbi straine, dorind sa eviti chimia, fizica (pe care le faci doar 2 ani precum lb. latina) si matematica(2 ore pe saptamana in toti cei 4 ani); este profilul potrivit pentru tine. Se da teza la lb. romana, prima limba straina (engleza), stiinta socio-umana din anul respectiv (logica, psihologie, economie, filozofie), si istorie/geografie la alegere iar dupa clasa a XII-a ai mai multe variante la facultati decat la un profil real.

| KingOfKings28 explică (pentru ClaudiaBM):

Si imi poti spune strict ce materii sunt si la ce se da teza?

| DanOmega9 a răspuns:

Materii de baza:geografie, istorie
Dai teza la 3 sau 4 materii