| Ramo_9106 a întrebat:

Buna TPUtongue am si eu o intrebare...am tot citit intrebarile voastre si majoritatea spuneti ca dati funda...eu sunt noua pe site si nu stiu ce inseamna sa dai funda?thinking imi puteti explica si mie va rog?big grin

Răspuns Câştigător
| Merilynne a răspuns:

Deci cand pui u o intrebare si mai multi iti raspunde apare undeva in dreapta ceva ca o medalie, asta numim noi funda, apesi pe ia cand ti se pare ca raspunsul este cel mai bun...

Funda? Please multbatting eyelashes

5 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Funda o dai raspunsului care ti-a placut ce mai mult, cu care ai fost de acord, care te-a ajutat cel mai tare.
funda trebuie data unui raspuns de la o intrebare, dar nu trebuie neaparat sa scrii la intrebare ca dai funda.se intelege de la sine, din moment ce pui o intrebare, faptul ca vei avea si un raspuns castigator la acea intrebare.
bine ai venit pe site, sper sa iti placa aici.

| emm a răspuns:

Pai atunci cand cineva pune o intrebare ceilalti utilizatori TPU raspund iar cel care a pus intrebare poate sa aleaga raspunsul castigator(adica sa dea funda)
cand ai pus o intrebare si te uiti sa vezi ce raspunsuri ai o sa vezi ca sub fiecare raspuns, in dreapta' jos ai o fundita gri, daca dai pe ea se face portocalie si inseamna ca ai ales raspunsul respectiv ca fiind castigatorwinking
aa, si poti sa dai o singura funda la o intrebare pe care ai pus'o.
iar funditele astea le strangi in functie de cate raspunsuri bune ai dat si daca strangi multe multe poti devenii expert TPUwinking
sper ca te'am ajutatbig grin
paa:*

| fedot a răspuns:

Funda este ca un premiu pentru cel mai bun raspun.Adica raspunsul care crezi ca este cel mai bun pentru tine.Ca de exemplu la raspunsul meu jos va fi declara acest raspuns cistigator, si va fi un desen acolo.Desenul ala reprezinta in sine funda.

| Ovy81 a răspuns:

A da funda cuiva(a rasplati pe cineva pentru un raspuns la intrebarea pe care tu o pui), doar acelor persoane care crezi tu ca ti-au oferit un raspuns satisfacator si te poate ajuta. Atunci cand oferi funda alegi raspunsul castigator.

| Flinn a răspuns:

Pai funda este cand alegi raspunsul castigator ii dai ca premiu o fundita.Numai cei care au pus intrebarea pot sa dea fund. Funda? happy laughing