| Mihay4 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cate probleme a facut Basescu in aceasta Romanie. Daca puteti sa spuneti majoritatea?
Stiu ca este un incapabil, dar vreau sa stiu si parerile voastre despre el.

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Sunt prea multe probleme pentru a fi enumerate aici. Si nu, nu este incapabil, este foarte capabil si a dovedit de nenumarate ori ca stie sa obtina ce vrea. Eu mai degraba as incerca sa identific lucrurile bune pe care le-a dus la bun sfarsit, indiferent de functia pe care a indeplinit-o in acesti 20 si ceva de ani si foarte sincer spun ca mi-e greu sa le identific.
Stiu ca basistii o vor da cu reforma, cu lupta anticoruptie, cu condamnarea comunismului, a mineriadelor si cu j'de alte lozinci, dar e evident pentru orice om care are cateva sinapse functionale ca nu s-a facut nici reforma, nu mai avem nici invatamant performant, nici sistem sanitar, coruptia este la ea acasa, statul e inglodat in datorii, s-a cheltuit mai mult in criza decat inainte, in ciuda taierilor de salarii si a concedierilor, comunistii in frunte cu el sunt in continuare la putere, libertatea cuvantului este din ce in ce mai ingradita, suntem mintiti cu nerusinare. Bineinteles ca vor gasi pentru fiecare scuze si justificari, insa eu imi doresc in fruntea tarii oameni care dau rezultate, nu care incearca.

| AndyStyleFrizerie a răspuns:

Salarii mici, a tair 25% din salarii, Tva marit... taxe peste taxe, impozite,, taxe auto ...pff multe.

| AndraNicoleta a răspuns:

A vandut tot ce mai ramasese in tara asta, a taiat 25% din salarii, a marit tva-ul, a sistat angajarile la stat si multe alte derivate.