| kalex a întrebat:

Parintii mei sunt protectivi. Cum i-as putea convinge sa ma lase sa ma plimb prin oras cu bicicleta? (in februarie fac 15, doar sa nu ziceci ca sunt copilas micut) Mersi!

Răspuns Câştigător
| Ungureanu_Sabina_1993 a răspuns:

15 ani? ar trebui sa te lese! spune-le ca esti responsabil! si fa-ti un mic discurs in fata lor abordand aceasta tema! ai 15 ani! trebuie sa te lese sa iesi! trebuie sa descoperi lumea, sa te infiltrezi in ea sa socializezi! pana nu o sa fie prea tarziu

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Inseamna ca le-ai dovedit ca nu te descurci singur. Si le dau dreptate. Incearca sa le dovedesti contrariul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai asa si esti dar daca tu nu le arati ca poti fi responsabil, slabe sanse sa te lase pe unde vrei tu.

| simo102 a răspuns:

15 ani? Eu am 14 si ma lasa sa ies deja cu primul baiat.Nu stiu ce sa spun, incearca sa vorbesti cu ei si sa ii intrebi de ce nu te lasa.ai putea sa le spui ca o sa le raspunzi la telefon si sa gasiti o solutie, sa le spui unde te duci.Parerea mea este ca trebuie sa te lase.....macar o ora pentru inceput ca sa prinda incredere sa vada ca poti sa fi responsabila