| Prici a întrebat:

peste cateva zile o sa am olimpiada la engleza faza locala. Nu stiti un site cu tipuri de esee descriptive si cum sa le faceti. va multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Ce e atat de complicat?
intr-un eseu descriptiv modul predominant de expunere e descrierea, adica trebuie sa folosesti multe adjective. cauta despre adjective in limba engleza si niste expresii n-ar strica

| Prici explică (pentru Th3AbSinTh3):

D c s e e.p n m d e d. d e L d u p a i t 5 a, S C t S s L f a. L f S L d u r, u o, u c... e ac

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru Prici):

?