| deadeutsa a întrebat:

TPU! Poate intrebarea asta o sa sune ciudat, dar... trebuie sa fac o compunere despre un creion si o ascutitoare, si nu am nevoie de... un nume pentru el laughing Nu vreau sa ii spun numai 'creion' pentru ca vor aparea mai multe creioane in compunere si cititorul nu ar avea de unde sa isi dea seama despre care creion vorbesc.

Deci... imi dati un nume de creion laughing?

4 răspunsuri:
| alwaysStyles a răspuns:

Ai poti spune Billyhappy

| Toto47 a răspuns:

Aahh... ai putea sa il numesti creion. pentru ca atunci cand vei vorbi de celelalte creioane le ve articula- creionul a plecat la magazin(oh, doamne) pe cand Creion s-a intalnit pe drum cu gugustiucul si bunica magarului l-a omorat pentru ca ii furase dungile nepoatei zebra. ok, am luat'o oficial razna

| Jasm a răspuns:

Varf Ascutit/Varf Tocit/Desenatorul/Ascutitul

| tpustefy a răspuns:

Poti sa-i spui mare si raspicat ''CREIOANELE MINUNE''