| Denisaaa08 a întrebat:

Buna TPU! Poți face parte dintr-o trupa kpop chiar dacă esti intr-o alta țara?

14 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Imposibil, trebuie sa fii in aceeași țara cu restul membrilor.

Răspuns utilizator avertizat
| rosessunflowersandlillies a răspuns:

NU. Compania cu care te intelegi iti va asigura cazarea, mancarea etc si te vei antrena la ei. Nu poti sa te antrenezi in alta tara, cand esti 'trainee' faci unde are firma aceea sediul. Iar cand debutezi propriu-zis, daca o faci, mergi unde vrea compania, nu tu alegi. Plus ca sunt filmari, antrenamente, inregistrarea propriu-zisa a melodiilor, toate trebuind facute alaturi de membrii trupei, in orasul companiei.

| Denisaaa08 explică (pentru rosessunflowersandlillies):

Cred ca ai înțeles greșit. M-am referit dacă trebuie neaparat sa fiu asiatica ca sa pot face parte dintr-o trupa kpop.

| rosessunflowersandlillies a răspuns (pentru Denisaaa08):

Aaaahhhhh... Scuze, am inteles gresit, credeam ca spui sa locuiesti in alta tara in timp ce faci parte dintr-o formatie sau te antrenezi ca sa faci parte din una. Nu, nu trebuie sa te fi nascut in Asia, insa ar fi fost de preferat. Sunt idoli ce nu sunt din Asia, insa mai rar. Daca ai talent insa, cu siguranta poti face parte dintr-o trupa kpop, insa e destul de lung procesul.

| stefiiii3 a răspuns:

Nu poti, daca nu esti dintr-o tara asiatica sau nu ai gena de acolo. Asta este ce stiu eu, acum nu stiu daca intr-adevar este asa.
Te poti face dansatoare daca vrei neaparat, dar e foarte greu sa ajungi acolo.
Sper ca te-am putut ajuta