| Ajutorulmic a întrebat:

Buna TPU prietena mea vrea sa plece la tara, dar parinti ei nu pot sa o duca si nici nu o lasa sa mearga fara ei.Ce sfaturi sa ii dau conteaza foarte mult pentru mine

3 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

Spune-i ca nu-i nimic, va mai avea timp sa mearga, spune-i ca vara e lunga, si ea e prea frumoasa sa fie trista! Incearca sa o ajuti, inveselind-o si facand-o sa uite ca nu poate merge la tara! :*Succes!

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sa-si nasculte parintii, alt sfat nu exista in cazul asta, decat eventual sfaturi rauvoitoare.

| Arcani a răspuns:

Dr nu e sfarsitul lumii zii ca poate merge alta data si are multe de pierdut daca plaeca distractia cu amici.Si in plus mai sunt insa 2 luni deci are timp.