| mihalcamaria3 a întrebat:

Iubitul meu vrea sa plece cu parinti lui in alta tara si nu vrea sa ma ia si pe mine
ce sa fac

Răspuns Câştigător
| rrrzonerrr a răspuns:

1. Trebuie sa ai o discutie foarte serioasa cu parintii tai, sa le spui despre ce este vorba!
2. Daca nu vrea poate nu vrea ca sta prost cu banii sau alte clucruri.
3. Dar degeaba vrei tu daca parintii tai nu iti dau acordul deci...

7 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Problema este mult mai complexă, nu se pune problema că nu vrea să te ia și pe tine.
În cazul în care este vorba doar de o plecare temporară, înseamnă că pleacă dintr-un anumit motiv pe care nu ți-l poate spune.
De asemenea, dacă au ales să rămână acolo definitiv, este vorba de o problemă serioasă, atât de importantă, încât nu suportă amânare.
În concluzie, motivul pentru care au ales să nu te ia și pe tine este probabil că nu au certitudinea că voi doi vă doriți ceva serios în viitor.
Încearcă să porți o discuție atât cu el, cât și cu părinții acestuia, pentru a afla cu exactitate care este motivul, și gândește-te bine dacă ești dispusă să pleci, în cazul în care se vor răzgândi.
Baftă!

| Andreea028131 a răspuns:

Sa nu faci pe fetita alintata si sa nu te superi. La urma urmei nu ii esti sotie ca sa fie obligat sa te ia cu el. Si in plus...pleaca cu parintii, nu merge de bunavoie. Daca chiar il iubesti o sa rezisti intr-o relatie la distanta, iar daca nu...nu e ultimul baiat. Cred ca cea mai proasta decizie ar fi sa te apuci sa te rogi de el si sa faci pe victima. App, asta depinde si de cati ani ai tu; ai uitat sa mentionezi.

| Caty5 a răspuns:

Lasal sa plece si treci mai departe

| kiss a răspuns:

Nu ai ce sa faci, daca el pleaca asta este. tu vezi-ti de viata ta aici si gata, treci peste, nu-i un capat de lume. acum, na, depinde si de cati ani ai, ce pot sa spun...
oricum nu cred ca depinde foarte mult de el ci mai mult de parintii lui.

| HuBaBuBaa a răspuns:

Nu poate sau nu are posibilitatea sa te ia? E o diferenta happy

| twisteo a răspuns:

Stii cum se spune daca iubesti pe cineva elibereazal(daca esti minora vrea sa-ti faca un bine si sa nu-ti distruga viata daca nu esti minore nu prea te vrea cu el)

| mihalcamaria3 explică (pentru twisteo):

Nu pot sa-l las ca il iubesc