| Lianda86h a întrebat:

Buna TPU! Prietenul meu când e nervos din cauza altor chestii își vărsa nervii pe mine și îmi spune chestii care pe mine personal ma dor foarte tare cum ca nu-l interesează de relația noastră și ca vrea neaparat sa vorbească cu altele plus ca face zilnic glume cum ca ma inșeală și chestii de genu.El m-a mai înșelat de 3 ori pana acum și nu știu dacă sa mai am încredere in el.De fiecare data când e lângă mine și apare fata cu care m-a înșelat și se pune in preajma noastră el pleacă și îmi spune sa-i zic mersi ca măcar pleaca de lângă ea chiar dacă sta in pauze numai cu ea la tigara.El mereu ma acuza pe mine cum ca eu l-as înșela si ca o sa-l părăsesc dar nu este adevărat fiind si primul meu prieten țin foarte mult la el.Pe lângă toate părțile astea rele ale lui îmi spune cateodata ca-i pare rău si regreta foarte mult ca a dat in mine. Voi ce părere aveți?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica te-a inselat de trei ori, se poarta urât cu tine si inca esti cu el?
El este un ghiolban needucat.
Iar tu esti foarte naivă, să nu zic alt cuvant.
Da-i papucii imediat.

| dullcat a răspuns:

Buna.Parerea mea e ca asta nu e relatie.El el e numai o gluma inutila, iar tu te-ai injosit teribil daca te-a inselat de 3 ori si l-ai primit inapoi.Deci scapa de el si vezi-ti de treaba.

| VoidEternal a răspuns:

Te-a lovit și te-a înșelat de 3 ori?

Cum de nu l-ai cerut de soț inca? Pare bărbatul perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca esti intr-o relatie toxica. El iti cunoaste slabiciunea pentru el si de aceea te santajeaza si te manipuleaza, apeland la santaj emotional (atunci cand te jigneste apoi isi cere iertare ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic). Este de asemenea un mitocan, cu caracter indoielnic.
Te acuza pe tine ca il inseli sau ca vrei sa o faci, deoarece vrea sa te subjuge, e o forma de manipulare, indiferent daca o face constient sau nu.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Draga mea, tu ești într o relație toxica.
O relație unde nu ai cum sa înflorești doar sa te distrugi.
Un om care te inseala și te bate, oricât de multe scuze ar baga nu este de iertat și asta oricum îl face pe el mai puțin bărbat.
Eu nu am văzut un bărbat adevărat care să aibă acest tupeu jegos.
Dacă te dorea era cu tine, nu cu alea 3 din urma și te manipulează cum are el chef ca vai ca se duce la alta, dar sa se ducă! ( lasă gunoiul din viata ta sa plece singur)
Eu nu pot sa fiu într o relație și să pretind un om pe care îl calc în picioare cum vreau.
Dacă te respecti= renunti, sa nu fie prea târziu și fără încăpățânare că ăla se schimba.
Consider ca meriți mai mult, îți recomand să te uiți la persoane care au trecut prin relații toxice ex: Marilu.

Sfat final: ieși cât poți din asta, chiar dacă te doare, dar nu ai ce sa schimbi sau cum sa îl schimbi mereu o sa fie asa.

| just4ubr2015 a răspuns:

Dai papucii si nu mai sta intr-o relatie toxica meriti sa fi apreciata la adevarata ta valoare daca nu te apreciaza acum cand o sa te mariti cu el sa vezi bataie ceti da.