| Laury_9401 a întrebat:

Buna TPU...problema e ca mie imi place un baiat...si cred ca si el ma place. Vreau sa vorbesc mai mult cu el pe mess, dar fara sa fac eu primul pas(nu sunt timida). ce sfaturi imi dati ca sa il fac sa imi dea mai multa atentie pe mess?

Răspuns Câştigător
| pufulete_3999 a răspuns:

Am doua metode: 1. Sa il intrebi ceva de genul: Tu stii cumva cum sa iti faci cont pe bla bla bla?, iar el sa raspunda si sa vorbiti dupa aia'
Sau 2.: Ii trimiti un mesaj aiurea... ca si cum i-ai trimite unei colege, iar apoi ii spui ca e din greseala si ca nu era pentru el dar daca tot ati inceput o discutie, el ce parere ar despre situatia aia si asa mai departe.

2 răspunsuri:
| alle332 a răspuns:

Pai poti face asa:poti spune cand intra el Buna dimineata/seara lumeeeeeeeeeeeee.si dupa te intrebea ce faci si se creeaza o conversatie

| pufulete_3999 a răspuns:

Pai depinde... Poti sa il intrbi ceva de gnul: tu stii cumva daca in clasa z se face vreo matrie noua? sau o intrebare, doar ca sa intri in vorba si dupa aia continui tu cu : doar asa ca am auzit bla bla bla si creezi o conversatie, sau... daca vrei sa fii mai nbuna faci asa: ii dai un mesaj care nu ar nici o legatura cu el. Ca si cand ai vorbi cuo colega si ii spui ca i-ai dat din greseala si ca vorbeai cu o colega despre o problema si ii ceri un sfat (eventual ceva mai usor, asa ca de inceput) sper ca te-am ajutat. Pup.