| BabyGirl06 a întrebat:

Am o problema destul de mare, dar va rog sa nu radeti. Pana acum nu am mai stat cu niciun baiat, din diferite motive... acum cred ca imi place de cineva, dar nu am vorbit niciodata cu el. Nu il vad decat la scoala si in autobuz cand mergem acasa. Intrebarea este, ce as putea face ca sa ma imprietenesc cu el si sa afle ca il plac. Problema e ca eu sunt si cam timida, si imi fac fooarte greu curaj sa vorbesc cu cineva sad Imi puteti da niste sfaturi cum sa procedez? Vreau raspunsuri serioase happy

Răspuns Câştigător
| Manticore a răspuns:

Poti sa stai in autobuz mai aproape de el si poate te baga el in seama. Daca e sa prinzi curaj poti sa ii spui ca l-ai mai vazut prin scoala.
Daca nu poti sa te bagi direct cu el poti sa ii ceri cuiva care il cunoaste sa iti faca cunostinta cu el sau daca ai o prietena mai curajoasa sa ii spuna ca il placi. Poti sa ii lasi si un bilet

4 răspunsuri:
| Mishlin a răspuns:

Pai ai putea incepe prin a sta langa el in autobuz.intraba.l ceva si apoi dati curs une conversatii si poate asa ajungeti sa va cunoaste.ti mai bine.mult succesbig grin

| george010 a răspuns:

Daca ne spui si cati ani tu respectiv el am putea sa te sfatuim mai bine

| BabyGirl06 explică (pentru george010):

Eu sunt in clasa a 9a ( am 15 ani) si el e intr'a 10 a blushing

| Picasso a răspuns (pentru BabyGirl06):

Salut! incearca sa nu fi timida, si afla id-ul lui! cred ca poti sa te descurci! si de aici o sa devina usor! cum il bagi in lista...o sa te astepti sa te intrebe cine esti? hmmm si aici tootul va depinde de tine! poti sa ii zc cine esti! Si cred ca o sa ii treaca prin cap de ce l-ai bagat in lista., care ar fi motivul de l-ai bagat in lista, sau daca vezi k e asa mototol, incearca sa il provoci! zii k e timid... orice numai sa il scoti un pic din lumea lui! succes si incearca sa nu fi timida!