| iamyours a întrebat:

Problema este ca sunt clasa a9a la mate-info la un liceu foarte bun si materia e foarte grea, de 10 ori mai grea decat in genereala. Am avut media 9, 96 in a8a si credeam ca o sa ma descurc foarte usor la liceu. Dar de curand am luat un 4 la matematica. Nu stiu cum sa le zic asta parintilor mei deoarece ai mereu spun ca eu nu invat destul iar acum imi vor da predicile cu "ti-am spus eu". Nota mea cea mai mica a fost 7 pana acum, si si cand am luat acea nota si-au iesit din minti. NU stiu cum sa le spun sa nu se supere asa tare...

1 răspuns:
| Gina1 a răspuns:

Buna! Pff... stiu cum este.laughing) Poti sa-ti iei inima in dinti si sa le spui direct, sau poti sa le spui dupa ce iti repari nota.winking Cu toate ca este cam greu... Oricum, bafta. :*