| Chainsaw a întrebat:

Buna tpuu.Deci sa trec direct la subiect laughing.Eu sunt clasa a 7 a stiu ca mai am 2 ani pana la liceu dar am o nelamurire thinking Eu ma descurc la romana happy sunt intre 8-9 dar la mate sunt praff in clasa a 6 a am luat si 3 in teza si media mi-a iesit 4.50 (5) era sa raman corigenta.As vrea sa dau la mate info pentru ca ma descurc foarte bine la info dar la mate sunt praff nu stiu nimic si imi e foarte frica ca o sa raman corigenta la liceu poate si acum.Ce ar trebui sa fac? sa incerc sa dau la info sa vad cum ma descurc ..pt ca acum fac meditatii din nou in clasa a 5 a faceam meditatii si am luat si 8 in teza si in astia 2 ani daca fac meditii iar si ma descurc sa dau la mate info? sau daca ma mentin la 8-9 sa dau la filo? Help!

6 răspunsuri:
| Pinkyx a răspuns:

Sa stii ca informatica din liceu nu se compara cu cea din generala.Este mult mai grea. Si eu am fost in clasa a 9a la mate-info si am luat 5 in teza si la mate si la info. Daca te descurci la romana iti recomand filologia. Eu m-am transferat la acest profil si pot sa zic ca sunt ff multumita:d

| Inemes a răspuns:

Degeaba te descurci la informatica daca esti praf la matematica, nu ai ce cauta la profilul ala.

| Katczinsky a răspuns:

Buna. Cred ca cea mai buna solutie pentru tine este sa mergi al filologie. Si eu sunt tot acolo. Ai o serie de avantaje; in primul rand nu dai BAC la mate...asta e foarte bine pentru ca la mate au cazut marea majoritate. Faci fizica, chimie si mate pana in clasa a X-a. Si dupa terminarea liceului poti da la orice facultate iti doresti. Sper ca te-am ajutat. Bafta si ai grija de tine :*

| Chainsaw explică (pentru Katczinsky):

Cred ca asa o sa fac happy.Ms frumos :*

| Hellioss a răspuns:

Daca treci de examenul la mate cu nota mare(cel putin 9), si crezi ca te descurci, la mate, poti sa dai la matematica-informatica, dar va trebui sa continui pregatirile. Si, poate nu stii, la liceu faci si T.I.C (ceea ce se face in generala) si Informatica, care sunt total diferite.La T.I.C. (Tehnologia Informaticii si a Calculatoarelor), inveti sa umbli pe calculator, net si in MicrosoftOffice.La informatica, inveti limbajul de operare C/C++, care te ajuta sa faci programe pe calculator (si desigur, iti trebuiesc si cunostinte in matematica)

| lucyya a răspuns:

La info se face matematica multa. Dupa cum ai zis te descurci la romana deci filo e mai bine sper sa-ti fie de ajutor raspunsu meu