| anonim_4396 a întrebat:

Recent am realizat ca sunt bisexuala, dar mi-e frica sa fiu pentru ca am auzit ca cei care iubesc o persoana de acelasi gen intra in iad.E adevarat?

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Asta nu stiu, stiu doar ca uneori prejudecatile celorlalti iti pot face viata un iad, deci partial adevarat. Relatiile gay sunt privite prost si mai ales in Romania unde oamenii au mintea mai incuiata. Am vazut si eu de curand doua fete care se sarutau si oamenii au inceput sa le hartuiasca.

| Andreeush a răspuns:

Tu faci ceea ce simți sau te lași influențată de ce spune lumea?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tre sa te gandesti logic.
Vei vrea o familie, un copil conceput si nascut natural, sau mai multi.
Cu o femeie nu vei obtine asta.
Ba mai mult, poate veti adopta sau inseminare, si veti fi 2 mame la un copil.
Cand se duce copilu ala la scoala, va fi batjocorit, din clasa 1 pana in liceu pentru asta.
Si va avea nevoie de consiliere psihologica si medicamente toata viata.
Cu dumnezeu nu-ti face probleme. Vad ca nu-i pedepseste pe astia care fura si fac rau, dapai pe comunitatea lgbt.
Din punctul asta de vedere, lgbt e infloritor peste tot.
Mai ales in filmu ala nou cu lady gaga, a star is born.
Sponsorizat de comunitatea lgbt si de nasoasa aia nasoala happy
Deci se promoveaza si pe la tv, si dumnezeu nu-i mai trozneste.
dar din punct de vedere moral, nu e ok happy

| MademoiselleCosmina a răspuns:

E o prostie.
Iubesti pe cine vrei. Nu ai mai multe vieti.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Pe buneeee?

| Anonim0506 a răspuns:

Da, este adevărat. Dacă vrei poți scăpa de acest păcat mergând la biserica, vorbind cu un preot și rugându-te lui Dumnezeu sa nu îți mai placa oamenii de același sex.

| suntserios a răspuns (pentru Anonim0506):

Wooow, e trist ca unii in anul 2019 mai dau sfaturi din astea

| Daria191919 a răspuns (pentru Anonim0506):

Vorbind cu preotul.sad Dar tu in cine crezi in Preoți și biserici sau in Dumnezeu?

| Daria191919 a răspuns:

Nu nu este adevărat. Din punctul meu de vedere iubirea ne face oamenii. gândește-te un pic Dumnezeu ne iubește pe toti... Bărbați, Femei etc. Nu știu dacă te.am ajutat cu ceva dar eu sper