| D1998 a întrebat:

Buna TPU.sa va spun povestea mea iar dupa va spun cu ce ma puteti ajuta.Totul a inceput cand eram in clasa a6a [acum sunt in a7a],cand un baiat s-a mutat la noi la scoala.el era in clasa a7a.acum in a8a,la inceput nu ne bagam in seama,el si-a facut prietena iar dupa un timp am vazut ca se uita ciudat la mine,iar intr'o zi doamna ne-a dus la teatru si a mers si el cu un prieten,s-a asezat in spatele meu si a inceput sa vorbeasca cu mine,si mi s-a parut ciudat.la inceput privirea iar acum sa ma bage in seama,intr'o seara am intrat pe mess si am vazut k mi-a dat add,i-am dat accept si el m-a bagat in seama si mi-a zis ca el e indragostit de mine[eu nu eram de el].si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el si i-am zis ca nu.dupa un timp.vorbeam in fiecare seara pe mes,el m-a intrebat iarasi daca vreau sa fiu cu el iar eu i-am zis iarasi ca nu doar ca de data aceea imi placea mult de el dar inca mai era cu acea fata.cam dupa 2 saptamani fata aceea a plecat din scoala,iar el m-a intrebat iarasi si i-am zis ca da,si atunci era cam sfarsitul anului clasei a6a.am stat impreuna,fericitii.in vacanta nu ne mai vedeam mereu i-ar eu am ales sa ma despart de el.la inceputul clasei a7a el mi-a zis ca ma iubeste mult eu nu l-am crezut...dupa un timp am vazut ca in ore ma gandesc la el si abia astept sa vina pauza sa il vad,pe mess intru si daca nu intra intr'o seara mor.dar sa trecem peste toate astea si sa ajungem undeva pe langa prezent.acum o luna l-am intrebat daca vrea sa fie cu mine si mi-a zis ca da,ca ma iubeste dar relatia noastra a tinut doar 2 saptamani pentru ca se bagau si prietenii mei su ai lui,eu m-am despartit de el si el a zis ca nu ma intelege dar sa fie cum vreau eu si a zis ca o sa faca tot posibilul sa ma uite.acum o saptamana se auzea prin scoala ca si-a facut prietena eu n-am crezut,pana cand a venit la scoala si el a luat-o in brate si a sarutat-o de fata cu mine,eu cand am vazut am inceput sa plang si am fugit la baie.o colega i-a zis ca am fuhit plangand si el i-a zis ca nu ii pasa,acum 3 zile i-am zis ca il iubesc si ca as face orice sa imi mai dea o sansa,el a zis ca o sa se desparte de fata aceea.a doua zi la scoala am vazut ca o astepta[ea era la liceu],iar pana sa intru la ora m-a chemat sa ma intrebe daca vreau sa fiu cu el si i-am zis ca e cu fata aceea,el mi-a zis ca s-a despartit de ea ca sa fie cu mine.i-am zis ca ma gandesc pana la pauza,in pauza am iesit din clasa,el ma astepta.m-am dus l-am luat in brate si i-am zis ca il iubesc si ca raspunsu meu e da,el m-a luat de mana si am iesit in curtea scolii ne-am luat in brate si ne-am sarutat:X.si asta s-a intamplat in fiecare pauza(o zi magica),seara cand am intrat pe mess mi-a zis ca nu vrea sa fie cu mine ca e cu acea fata iar eu am inceput sa plang [atunci am vrut sa ma sinucid],aseara a intrat pe mess si am inceput sa vorbim si a zis ca el s-a razbunat pe mine in ziua aceea,pentru tot ce i-am facut,a zis ca a suferit mult dupa mine.mi-a zis ca ma uitat si ca o iubeste pe ea.Azi s-a intalnit cu ea[a venit ea la scoala]si am vazut ca el dupa ce o saruta se uita la mine.si mereu cand trece sau cand vorbeste cu cineva se uita la mine.Voi ce ziceti,el ma iubeste?merita sa lupt pentru el?

Răspuns Câştigător
| SwettyCat a răspuns:

Buna! offf daca zicea ca s-a razbunat atunci pe tine jucandu-se cu sentimentele tale, eu zic sa nu te mei lupti pentru el ca nu merita.O sa te chinuie si mai rau, dar eu cred ca te mai iubeste si mai cred ca daca el se joaca mult cu fetele adica: azi stau cu una maine cu alta si peste 2 saptamani cu alta sa stii ca nu e sanatos la cap. Aaaa si mai tine la tine numai daca e sanatos la cap adica nu se joaca cu fetele, dar daca tu ai spus ca azi cu tine peste o saptamana cu alta atunci cred ca a fost ceva asa.ca o apa de ploaie adica pentru el nu conta. Sper ca te-am ajutat!

| D1998 explică (pentru SwettyCat):

El acum imi zice ca ma iubeste si ca o sa o lase pe acea fata pentru mine. dar prietenii mei imi zic ca nu prea cred ei ca mai simte cv pentru mine. ce sa ma fac?

| SwettyCat a răspuns (pentru D1998):

Lasa-l in pace si nu te mai lua dupa el. 17 ani ai, 17 baieti lasi pentru ca in ziua de astazi nu se mai merita sa te sacrifici, tu ca fata pentru un baiat.

3 răspunsuri:
| asdfghjkll a răspuns:

Ce poveste drăguță!
Sunt de acord cu WithOutName5 happy