| dede_7766 a întrebat:

Sambata asta voi merge la ziua unei prietene foarte bune, care e in clasa a opta. Eu sunt in clasa a saptea si imi place de un baiat care e cu ea in clasa( ea stie chestia asta- toata scoala stie de fapt), aceasta prietena a mea se intelege bine cu baiatul acesta si evident ca l-a chemat si pe el. A zis ca vine. Cu 2 sau3 saptamani in urma el a aflat ca imi place de el de la o fata mai nesimtita. Dupa acest incident prietena mea i-a spus sa vorbesca macar cu mine si dupa vedem daca ne potrivim sau nu, el a zis ca sunt mica si el nu vrea fete mai mici ca el.Eu l-am surprins subtil in pause utandu-se la mine...As vrea sa vorbesc cu el si sa-i spun, adica sa-l fac sa inteleaga ca-mi place de el. mentionez ca la aceasta petrecere vine inca o fata care se cam da la el...nu stiu ce sa fac. HELP! merita tipu.multumesc!

2 răspunsuri:
| mistakeofyourlife a răspuns:

Trebuie sa iti iei inima in dinti si sa il intrebi chiar tu daca ii placi. Doar nu vrei sa ti-l fure alta. daca totusi nu ai destul curaj imbraca-te in ceva super dragut, aranjeaza-te (dar nu ca o piti) si asteapta sa vina el la tine. eventual intreaba-l daca vrea sa dansati. Nu il sufoca si aminteste-ti ca daca te refuza va trebui sa iesi basma curata de la petrecere. Nu il barfi pe la spate si nu incepe sa plangi. o sa inrautatesti situtia. stiu ca e greu sa pierzi o persoana iubita dar nu ai cum sa ii schimbi sentimentele. mai bine asa decat sa te iubeasca fortat. bafta!kiss

| Bianca_3626 a răspuns:

Daca nu vrei sa-l pierzi ia-ti inima in dinti si vorbeste cu el. Spune-i ca nu te tii dupa el, dar daca ceva intre voi nu poate fi macar prieteni sa fiti.Este important in primul rand sa incepeti sa comunicati.Nu trebuie sa sari pe el gen si tu ma placi? Il vei speria.Intreaba-l daca vrea sa fiti amici, este bine de inceput. Apoi dupa ce te va cunoaste mai bine, probabil isi va dori sa fie cu tinewinking Trebuie doar sa te cunoasca.

Succes si ai incredere in tinehappy