| biutzza213 a întrebat:

Schimbarea stilului vestimentar ma poate ajuta sa am mai multa incredere in mine? Sau ce altceva m-ar putea ajuta sa capat o incredere in mine? cat de mica, dar sa fie happy
Ma consider urata si chiar nu mi-a confirmat nimeni asta. pur si simplu pun prea mult accent pe defecte si m-am interiorizat mult in mine din cauza asta. De multe ori nici nu imi dau cu parerea de teama de a nu o da in bara sau a fii respinsa/criticata.

Răspuns Câştigător
| BiancaStoian a răspuns:

Simplu: sa nu iti mai pese de ce zic altii, sa faci miscare fizica(sala, alergat... orice ce te face sa arati mai bine), schimba-ti meniul astfel in cat sa nu mori de ciuda ca nu poti sa mananci dulce, dar sa mananci si sanatos, trebuie sa fii cat mai activa in discutii, studiaza alte persoane sa vezi cum converseaza vezi ce tip de personalitate sa abordezi pe langa altii (nu inseamna sa ai doua fete ci doar sa nu te comporti incomfortabil) sunt tutoriale despre orice pe net vezi cum sa te comporti nu e asa greu (sa inveti de pe net nu este stupid, sunt tutoriale de la cum sa nu te comporti prost in public la cum sa te imbraci pentru tipul tau de corp pana la ce tip de sport sa faci pentru conditia ta actuala fizica) si inca ceva nu vreau sa te aud cu "nu sunt grasa, nu trebuie sa fac sport" toti trebuie ca sa fim sanatosi pentru ca sanatatea este atractiva si nu, daca iti schimbi stilul nu iti da incredere, sa schimbi stilul e ok nu spun nu dar nu este ceva minune ce te va ajuta. nu pune accent pe defecte si vezi ce ai inprovizat la tine ca sa te simti mai bine cu tine. trebuie sa fii narcisista macar putin incearca sa iti schimbi mintea sa fii putin mai narcisista

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Știu cum e. Eu am avut mai multă încredere în mine după ce i-am spus celei mai nesuferite persoane ce cred despre ea. Ești perfectă așa cum ești, trebuie numai să riști mai mult. Sper să fii mai încrezătoare în tine și hainele nu spun cine ești