| AdelinaEDA a întrebat:

Se pricepe cineva la vise? Aseara am avut un vis tare ciudat, m-am visat mireasa. Aveam o rochie de printesa pe mine, ma simteam asa de frumoasa. Dar a fost ciudat visul in sensul ca mergeam singura pe strada si vorbeam la telefon, cautandu-l pe viitorul sot ca nu stiam unde e. Si am ajuns intr-un local cu multi oameni dar nimeni cunoscut si eu eram singura, toti se uitau la mine. si tin minte ca stateam in fata unei oglinzi mari si ma uitam la rochie, pe care tot o asezam pe mine si ii tot ziceam mamei mele incontinuu ca parca imi e scurta dar nu ma deranjeaza asa tare, dar imi e larga in talie si vreau sa ii faca ceva cat mai repede, sa stea cum vreau eu pe mine. stie cineva ce inseamna sau ar putea insemna acest vis? Din cate stiu eu nu e ceva de bine sa te visezi mireasa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Din cate stiu eu nu e ceva de bine sa te visezi mireasa" Mda, ceva la fel de inteligent ca " ai ghinion daca spargi o oglinda". Visele nu inseamna nimic, nu te omora degeaba.

| Buubbu a răspuns:

Visele sunt create de subconștientul tău. Nu au o semnificație legată de realitate/viitor, dar uneori pot fi legate de anumite gânduri sau trăiri pe care le ai. În rest, sunt doar superstiții, iar cele mai multe din exemplele care par să contrazică asta sunt coincidențe. ^^

| JessJessie a răspuns:

Rochiile de mireasa prevestesc o moarte.