| Anna_Iully_1997 a întrebat:

am o intrebare! Va rog sa nu radeti! Ce inseamna cand visezi diavolul? Am visat ca nu ma lasa deloc impace,ma chinuia, ma speria si oriunde mergeam simteam prezenta lui! Si am mai visat ca a aparut o pisica alba care il putea alunga de la mine si fara sa vreau ziceam Tatal Nostru in vis...iar cand m-am trezit, m-am trezit zicand Tatal Nostru

3 răspunsuri:
| freebiker a răspuns:

Inseamna ca tu crezi in fantomewinking

| Apocaliptic a răspuns:

Sa stii ca asta e doar o parere.
Diavolul e diavolul(pacatul). Faci pacate(multe), desi undeva in tine este ceva care site ca nu e bine sa le faci. Pisica alba o fi Duhul Sfant care te poate ajuta sa o iei pe calea Domnului, tu trebuie doar sa ii "deschizi usa".
O alta parere.
Poate diavolul a vrut sa te fure in noaptea aia dar subconstientul tau spunea Tatal Nosru ca sa te scape.
Si o ultima parere.
Poate nu ai dormit bine si subconstientul te-a pus sa visezi diferite chestii.

| RalucaTyan a răspuns:

Mergi la biserica duminica si lasa-l pe preot sa treaca peste tine atunci cand iese din altar. Doar asa nu o sa mai visezi. Inchinati perna seara. Nu mai injura.