| Andrusk2 a întrebat:

Buna, TPU!
Sper sa ma ajutați cu ceva.
Acum 4 ani mi-a placut de un baiat, el având o relație pe atunci. Nu am fost impreuna cu el, dar mereu era dragut cu mine si ma lua in brate cand ne vedeam pe hol la scoala. Nu exista zi sa nu faca asta. Aflase ca il plac. Dupa ce s-a terminat scoala, ne-am dus la licee separate. Eu de atunci inca tin la el si imi este foarte dor de el. Legatura se pierduse, abia acum 2 ani de zile mi-a trimis cerere de prietenie inapoi pe Facebook, Instagram. Chiar acum o saptamana cand a fost ziua mea mi-a scris "La multi ani… Si la sfarsit Ai grija de tine❤️"
Acel "ai grija de tine" m-a pus pe ganduri si imi este din ce in ce mai dor de el. As fi vrut sa vorbim mai mult (acum e singur), dar nu prea as vrea eu sa ii scriu. Imi e sa nu par ciudata. Si nici el nu cred ca imi va scrie… nu cred ca are de ce.
Pe Instagram il am la prieteni apropiați si mereu postez lucruri, poate poate imi va raspunde la poveste, dar nu doar le vede. Si imi e dor. Sa ii scriu, sau sa astept?
Credeti ca acel "Ai grija de tine" a scris fiindca ii pasa de mine sau e scris doar asa?

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Si imi e dor. Sa ii scriu, sau sa astept?
Să aștepți, ce?
Ca să afli dacă e scris doar așa, tu să îi scrii doar așa. Mi-e dor de tine, să mă iei din nou în brațe ca pe vremuri.