| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten, coleg de clasa chiar. Pana vara trecuta nu vorbeam cu el, nu aveam nicio treaba unul cu celalalt. Am fost in tabara si atunci ne-am apropiat foarte mult. Ma lua in brate, ma pupa, chiar si pe buze o data. Restul verii cred ca am vorbit aproape in fiecare zi. Imi zicea mereu ca ma iubeste. A inceput scoala si nu stiu ce s-a intamplat ca parca nu mai existam pentru el. Credeam ca a uitat tot ce a fost intre noi. Pe urma nu stiu cum, dar am devenit iar apropiati. In prezent, eu pot sa vorbesc orice cu el. Ma ia in brate la scoala, se vede ca ii pasa de mine, ca tine la mine dar si ca il atrag. Nu stiu daca mai e doar prietenie. Oricum, niciodata nu a fost numai prietenie, mereu ceva mai mult. Vreau si eu o parere, nu stiu ce sa cred despre ceea ce simte el pentru mine. Pliizz!big grin

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Pai, te iubeste, dar nu esti pe primul plan pentru el. Si normal sa fie asa (deocamdata), pentru ca este o varsta la care nu sunteti deplin dezvoltati (psiho-somatic) pentru o relatie. Este varsta experimentarilor, dar experientele de acum le veti tine minte toata viata. Thred lightly, thred with care, God be with you.

| cristi202 a răspuns:

Daca acel baiat se dovedeste instabil, caci aceasta a dovedit pina acum - cind a inceput scoala parca nu existai pentru el, iar inainte si dupa e totul frumos, eu cred ca trebuie sa iti pui probleme serioase cu privire la acest lucru. De ce e instabil? Care e cauza? Cit de mult va afecta acest lucru relatia voastra? Nu de alta, dar de ce sa te implici emotional fata de cineva care la un moment dat, cind poate va fi mai frumos pentru tine, poate va deveni rece fata de tine?

| georgesur a răspuns:

Este "hirjoneala" primei iubiri adolescentine! Cu inteligenta, bun simt, un pic de moralitate si multa sinceritate poate deveni ceva minunat, ceva ce veti tine minte toata viata.Traiti frumos clipa asta minunata a adolescentei!

| Alina14_7933 a răspuns:

Sincer, ar trebui sa vorbesti cu el. Te-a pupat pe buze, deci asta e deja un semn. happy Nu saruti pe oricine iti trece prin cale! laughing La scoala zici ca sunteti foarte apropiati, si asta e foarte bine big grin. Daca tot sunteti atat de apropiati, eu zic sa incerci sa-l intrebi ce simte el pentru tine : prietenie sau mai mult de atat? Orice ai face, fa-o subtil, sa nu pari disperata sau ceva de genu big grin. Bafta multa, daca mai e ceva, poti intreba si sper sa te pot ajutaa big grin. :*