| anonim_4396 a întrebat:

:*
Spuneti-mi si mie :Care este diferenta dintre baietii timizi si cei tupeisti? Dar diferenta dintre fetele tupeiste si cele timide?
Argumentati! :* :*
P.s : Sunt foarte timida, dar nu cea mai retrasa persoana de pe pamant happy

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Diferențele sunt exacte, nu poți confunda o persoană timidă cu una tupeistă.
Băieții timizi, sunt blânzi. Gândesc înainte să spună vreo vorbă, se îndrăgostesc repede, însă le este frică să zică asta. Aceștia, chiar iubesc o fată cu adevărat. Sunt mai reținuți, din toate punctele de vedere. Nu vor să te supere, sau să te facă să te simți prost.
Sunt niște băieți geniali.
Însă, băieții duri, sunt mai ipocriți de felul lor. Se dau bine pe lângă toți, vorbesc urât, se iau la ceartă cu orice lucru neplăcut lor.
Sunt destul de populari pentru stilul lor de viață, astfel, toate fetele le cad în acea plasă invizibilă, făcându-le să se îndrăgostească de ei.
O diferență majoră între cele două genuri. Unul îţi spune în față ce gândește, iar celălalt încearcă să se amestece prin mulțime.

3 răspunsuri:
| RussianBoy a răspuns:

Cum sa-ti explic eu. Cei timizi nu se baga in seama ei stau la locul lor.Pe cand aia tupeisti se dau mari ca stiu sa bata si sa fumeze (se dau mari in fata feteler ei cred ca le impresioneaza) eu nu cred eu stau si timid si tupeist la tupeu cand se ia cineva de ele da in rest is cuminte.

| punk3y a răspuns:

Pai cred ca stii si tu ca baietii timizi sunt axati pe partea interioara, pe sufletul unei fete si e posibil sa aiba o problema iar acea problema sa nu-l lase sa fie mai tupeist dar aici intervine si educatia, ce a invatat de la tatal sau mama lui. Iar cei tupeisti nu prea o sa vezi un baiat tupeist care sa fie sensibil. Isi spune punctul de vedere si spune tot ce gandeste iar acest lucru intriga multa lume. Daca esti timida as putea sa spun sau sa fac pariu ca iti place un baiat tupeist desi nu intelegi de ce. Stai de vorba cu o prietena si vezi ce sfaturi iti poate da. Iar a fi timit nu e o rusine. Sper ca te-am ajutattongue

| anonim_4396 explică (pentru punk3y):

Punk3y,dar tu de unde stii ca imi place de un baiat mai tupeist?
Esti medium? Imi citesti gandurile? happy