| Justmeale2345 a întrebat:

Stii cumva ce pot s fac daca am devenit dependenta de telefon?
Pur si simplu vreau sa il las .....si cumva tot ajung sa butonez pe el.
Va rog! Chiar nu mai suport sa imi traiesc viata asa, dar parca ceva ma lega de telefon.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună, da este o tehnică foarte interesantă şi străveche care se numește " real life ". Dormi, citește, desenează, ieşi pe afară, vorbește cu prietenii tăi, cunoaste oameni noi, învață ceva nou. Fă orice te ajută să creşti ca om, nu îți mai pierde timpul lichidând fiecare neuron din creierul tău.

| LadyDee89 a răspuns:

Taie incarcatoru! Iesi mai mult afara din casa, fara tel desigur