| doareu914 a întrebat:

stiti cumva daca la profil uman ( filologie ) se alege la teza semestriala limba straina ( fr / eng ) sau este obligatoriu engleza?

Ms...

2 răspunsuri:
| RaMonaaaBaa a răspuns:

Depinde ce clasa esti Filologie engleza 1 sau franceza 1, iar acest lucru depinde de liceu. Cand te inscri la liceu, pe formularul de inscriere te intreaba ce limba ai facut prima data in clasa a3a,iar in functie de majoritatea se stabileste clasa. Cel putin la noi in liceu asa este, eu sunt franceza 1 deoarece peste 50% din colegi am facut franceza din clasa a3a nu engleza si dau teza la franceza.

| doareu914 explică:

Pai este profil uman, nu bilingv