| IoanaAnghel24 a întrebat:

Am o intrebare, daca la un profil, de exemplu uman-filologie apare "intensiv engleza", pot alege daca vreau sa fac intensiv engleza sau daca nu vreau? Sau este obligatoriu daca langa profil asa scrie?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu poți, căci așa sunt acolo structurate orele, așa se predă. Ore de engleză și ore în engleză. Nu poți să zici că nu mă duc la ore fiindcă eu nu vreau. Dacă nu vrei, nu te duci acolo, alegi alt liceu.