| semila a întrebat:

Buna TPU. Stiti de ce doare calcaiul piciorului?
Pe mama mea o doare rau cand calca, daca se pune pe scaun sau unde va jos, cand se ridica 1-2 minute o doare calcaaiul, dar daca umbla mult de loc nu simte durere.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cuazele durerilor de calcai sunt multe si asta se poate diagnostica numai de catre un medic, in urma unor investigatii medicale.
Mama ta poate avea: fasceita plantara, tendinita, entorsa, afectiuni reumatismale, obezitate, guta samd.

| StoicAnalysis a răspuns:

Poate fi orice. Atata timp cat nu se duce la doctor, nu are de unde sa stie cauza problemei.